Załóżmy, że rzeczywistość to jest bardzo złożona sieć bramek logicznych a mózg jest obiektem, który absorbuje logikę z otoczenia - odtwarza w sobie urywki sieci bramek logicznych ze swojego otoczenia.
Samo odtworzenie sieci bramek logicznych - samo zrozumienie rzeczywistości nie zawiera w sobie jeszcze powodu do działania - nie zawiera w sobie dążenia do określonego wyniku.
Czym jest w takim razie dążenie do wyniku? Czym jest dążenie do określonego ustawienia w cząstkach elementarnych?
Odpowiedzi wg mnie należy szukać w elementarnych działaniach logicznych. Wykształcenie się w jednej komórce mechanizmu logicznego sterującego reakcją komórki na zmianę temperatury - w sieci komórek (w sieci bramek logicznych) organizmu wielokomórkowego staje się złożoną reakcją - złożonym działaniem fizycznym.
W złożonym organizmie człowieka będzie to odczuwaniem potrzeby ciepła, myśleniem o tym jak sobie ciepło zapewnić, przewidywaniem przyszłych skutków i w efekcie działaniem, żeby sobie to ciepło zapewnić
Wg mnie nieprawdą jest, że to układ nerwowy odpowiedzialny jest za sterowanie organizmem. Sterowanie organizmem odbywa w każdej części ciała. Cały organizm to połączona sieć bramek logicznych. Każda komórka jest siecią bramek logicznych - częścią globalnej sieci całego ciała.
Układ nerwowy wg mnie różni się tym od pozostałych komórek, że tworzy bardzo złożoną sieć bramek logicznych, która może przetwarzać złożone wartości logiczne (informacje pochodzące z wielu komórek) i zmieniać reakcję pojedynczych komórek. Komórka, która wskutek czynnika zewnętrznego skurczyłaby się, nie kurczy się z uwagi na oddziaływanie z komórką układu nerwowego
Ważne jednak aby uzmysłowić sobie, że całe działanie człowieka (wraz z zawierającym się w tym myśleniem abstrakcyjnym) jest u podstaw operacjami logicznymi w cząstkach elementarnych. To są wzajemnie oddziaływania cząstek elementarnych, które w logice rzeczywistości zawartej we właściwościach materii, w operatorach logicznych stają się człowiekiem wraz z jego myślami.
Treść myśli to u podstaw związki matematyczne w ruchach cząstek elementarnych.
Nieporozumieniem jest twierdzenie, że materia ożywa po wypiciu szklanki wody i umiera po jej wydaleniu. Jeśli już chcemy zachować życie w materii to powinniśmy przyjąć, że cała materia jest nieustannie żywa i świadoma.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz