wtorek, 4 października 2011

Cyfrowa rzeczywistość

Ludzie wciąż zastanawiają się nad tym czym są liczby w rzeczywistości a wg mnie idealnie pokazuje to komputer. Komputer działa cyfrowo (logicznie bezbłędnie nawet przy ogromnej liczbie operacji) w przenoszeniu stanów ruchu elektronów w bramkach logicznych w pewnej strukturze atomów. Zależności w przejściach stanów są właśnie cyframi.

Ludzie mają przekonanie, że przypisują stanom abstrakcyjne liczby i po transpozycji rzeczywistych stanów w bramkach logicznych we właściwościach materii potrafią wyłuskać z nowego stanu abstrakcyjne wyniki na operacjach logicznych. Prawda jest jednak taka, że ludzie ruchami części ciała wywołują stany wejściowe a stany wyjściowe są przenoszone na człowieka w zdarzeniach fizycznych.

Samo cyfrowe działanie komputera powinno być wg mnie wystarczającym naprowadzeniem.
Co to oznacza, że rzeczywiste stany transponują się cyfrowo? To znaczy, że coś identycznego wydarza się w naszym mózgu.

Wszystkie zależności w przenoszeniu stanów w rzeczywistości są cyfrowe i dzięki temu potrafimy cokolwiek zrozumieć, cokolwiek zapamiętać, przewidzieć i zmienić.

Wg mnie istnieją  2 rodzaje transpozycji:
1. przejście w stanach ruchu w oparciu o bramkę logiczną w strukturze.
2. przejście w stanach struktury w oparciu o bramkę logiczną w ruchu.

Muszę przygotować jakieś 2 przykłady operatorów oparte na bramce logicznej w strukturze i w ruchu to może będzie to lepiej widoczne.

Dodam może jeszcze, że wywołanie przez człowieka stanu w komputerze uznawanego za "2" może być równie dobrze osiągnięte przy użyciu kamery i odpowiedniej aplikacji zliczającej rzeczywiste zbiory. Ten stan może być dalej przetwarzany w operacjach obliczeniowych, może być zapamiętany i używany ze znacznym opóźnieniem w pewnej rekurencji, czy też może posłużyć do przewidywania przyszłego stanu (np. obrazu po dokonaniu obrotu o 360 stopni). Te przejścia w rzeczywistych stanach będą operacjami cyfrowymi. Tymi samymi operacjami cyfrowymi, które dzieją się w naszej głowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz