Chciałbym zapytać o podstawy podziałów występujących w przyrodzie.
Oczywiste jest, że podziały powstają w punkcie styku oddziaływań kilku sił o różnie zwróconych wektorach.
Chciałbym jednak zapytać o inną sytuację o podział w warunkach istnienia tylko jednej siły o określonym zwrocie.
Mam taki przykład:
Wyobraźmy sobie wypluwarkę pręta w przestrzeni kosmicznej, która wysuwa idealnie prosty pręt w jednym kierunku z jednakową siłą. Chciałbym zapytać o to czy ten wysuwany pręt pod naporem tylko tej jednej siły, kiedykolwiek ulegnie zgięciu? Co za tym idzie czy powstaną siły na zgięciu pręta o odmiennych wektorach od wektora pierwotnej siły? Jednocześnie chciałbym zapytać o prędkość wysuwania pręta – czy przy jednakowej sile, prędkość poruszania się pręta w każdym jego fragmencie będzie jednakowa a ruch jednostajny?
Dodatkowo chciałbym zapytać czy gdyby siła była zmienna jednak wciąż o tym samym zwrocie to w pręcie powstałby wskutek zmienności oddziaływania fale, które doprowadziłby do zgięcia pręta i co za tym idzie przekształcenia się siły działającej w jednym kierunku na wiele sił działających w różnych kierunkach,
Jeszcze inaczej sformułuje przykład:
Załóżmy, że działamy w warunkach grawitacji i pręt wysuwamy w kierunku odwrotnym do działania grawitacji. Załóżmy, że są idealne warunki tzn. występuje jedynie dwie siły i nic więcej – jedna grawitacji a druga wysuwająca pręt. Czy pręt ulegnie zgięciu przy idealnej jednakowej sile w każdym czasie? Czy pręt ulegnie zgięciu w przypadki zmiennej siły wysuwania pręta – jednak działającej wciąż w tym samym kierunku? Jaka będzie prędkość wysuwania się pręta? Czy w każdym fragmencie pręta jednakowa?
Jeszcze inaczej można to sformułować jako opóźnianie wysuwania się pręta w kierunku grawitacji. Czy pręt zacznie się huśtać na boki wskutek hamowania jego wysuwania się, kiedy siła będzie jednostajna, zmienna, jakie będą prędkości?
Jeszcze to rozwinę w postaci rysunku:
Czy władając siłą A - jej ZWROTEM i ZMIENNOŚCIĄ - jednak BEZ ZMIANY KIERUNKU - i nie mając żadnej innej siły do dyspozycji można doprowadzić do zetknięcia pręta z kulą?
Wg mnie zmiany polegają na tym, że jeśli istnieje tylko jedna siła, działająca w jednym kierunku - to zmienność tej siły powoduje powstanie ruchu falowego, z której to fali wynika podział siły i oddziaływanie w innych kierunkach.
I odwrotnie jeśli istnieje kilka sił działających w różnych kierunkach - to siły te muszą powodować ruch falowy, który przekształca je w jedną zmienną siłę działającą w jednym kierunku.
Asymetria grawitacyjna w układzie:
Model 3
Wynika z tego, że jeśli nie ma dwóch sił nierównoległych - to zmiana kierunku działania jakiejkolwiek siły a co za tym idzie kierunku rozprzestrzeniania się energii jest niemożliwa.
Gdyby to zapisywać w formie matematycznej wyszedłby z tego operator logiczny.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz