środa, 7 marca 2012

Różnica czasu, różnica długości a różnica potencjałów i wartości energii


Różnica czasu, różnica długości a różnica potencjałów i wartości energii

Chciałbym jeszcze zaproponować taki temat – może tu mi ktoś coś podpowie – wskaże jakieś linki – opisy eksperymentów.

Chciałbym zwrócić uwagę na Paradoks bliźniąt

Paradoks bliźniąt wyjaśnia dylatację czasu pomijając jedną istotną kwestię. Sygnały – życzenia – są porcjami energii przekazywanymi z układu do układu.
Założymy, iż energia potrzebna do wysłania życzeń powstaje z masy obiektu, który ją emituje. Przyglądając się wykresowi opisującemu wysyłane i odebrane sygnały dostrzegamy iż istnieje asymetria w oddanych i przyjętych porcjach energii. Asymetria wynika z kierunku poruszania się i prędkości.

Asymetria w ilości emitowanej i przyjmowanej energii musi mieć swoje uzasadnienie fizyczne w różnicy potencjału. Bez tej różnicy emisja i zysk energii przez oba układy byłby niemożliwy. Wynika z tego, że poruszający się obiekt, traci potencjał względem obiektu stojącego i dzięki temu może przyjąć więcej porcji energii niż sam emituje. Kiedy obiekty spotykają się masa i poziom energetyczny obiektu, który się poruszał będą wyższe. Oznaczałby to, że względne spowolnienie czasu w układzie ma bezpośredni związek z względnym spadkiem potencjału – względnym spadkiem ilości energii.

Może spróbuję przedstawić te wnioski na przykładzie.
Załóżmy, że każdy pt. A, B, C jest jednocześnie obiektem emitującym światło i detektorem światła pozostałych obiektów.

Wg mnie jeśli A i C będą stały w miejscu a B będzie się obracać wokół osi A z bardzo dużą prędkością – to:
A – będzie obserwować spadek energii B, wzrost jego rozmiaru i pulsowanie – fale światła wydłużą się i B będzie emitować mniej energii do A, C przestanie być odrębne od B, będzie powodować pulsowanie B poprzez wzmacnianie - powstanie interferencja.
B – będzie obserwować wzrost energii A oraz zmniejszenie się rozmiarów A i pulsowanie, długość fal światła skróci się i A będzie emitować do B więcej energii niż wcześniej, C przestanie być odrębne od A, będzie powodować pulsowanie A, będzie wzmacniało A powstanie interferencja.. Czas w B będzie biegł wolniej niż w A
C – będzie obserwować pulsowanie B wzmacnianego przez A


Być może niepotrzebny jest tu ten pt C bo wprowadza złożone zmiany. Gdyby nie on i byłoby tylko A i B - wówczas A obserwowałoby spadek energii B - wydłużenie się fal świetlnych od B oraz wzrost rozmiaru B natomiast B obserwowałoby wzrost energii A - skrócenie się fal światła i zmniejszenie się rozmiarów A.

To wszystko mi się oczywiście tylko zdaje :). Czy ktoś zna jakieś eksperymenty z obserwacją światła punktowego przy dużych prędkościach?

Innym przykładem tej samej sytuacji mógłby być rozpędzimy dysk (żyroskop) do dużej prędkości. Wówczas potencjał brzegów dysku powinien maleć - potencjał elektryczny, temperatura a rozmiar brzegów nieznacznie wzrosnąć. Oczywiście przy bardzo dużych prędkościach.
Wówczas gdyby taki dysk nagle zatrzymać - to na odwrót potencjał środka powinien być najniższy - chłodniejszy o niższym potencjale elektrycznym.

Może do tego są jakieś eksperymenty?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz